Новини

Запрошуємо учнів 5 - 9 класів взяти участь у онлайн вебінар від організаторів міжнародного освітнього проєкту «Супергерої FAST».

          Запрошуємо учнів 5 - 9 класів взяти участь у онлайн вебінар від організаторів міжнародного освітнього проєкту "Супергерої  FAST" метою якого є надання дітям початкової школи знання і навички, які допомагають рятувати життя. 
Вебінар проходитиме 13 квітня 2021 р. та триватиме з 14:00 до 15:30 год.

Реєстрація на вебінар за посиланням:

 https://forms.gle/xZ3Tp2r4WzuRpxGbA 

Оголошення!

Про режим роботи ІРЦ на період запровадження додаткових обмежувальних заходів щодо запобігання поширення на території області гострої респіраторної хвороби COVID-19

На підставі постанови КМУ від 17.02.202 р. №104, п.4 п.п. 4.1 протоколу позачергового засідання регіональної комісії з питань техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій від 23.02.2021 р. №6, листа департаменту освіти науки та молодіжної політики облдержадміністрації від 25.02.2021 р. №226/01/14/02.1 з метою недопущення подальшого поширення гострої респіраторної хвороби COVID-19, спричиненої коронавірусом SARS-CoV-2 та стабілізації ендемічної ситуації тимчасово призупинено проведення комплексних психолого-педагогічних  оцінок розвитку дітей з особливими освітніми потребами та надання корекційно-розвиткових послуг для дітей які системно відвідують Косівський "Інклюзивно-ресурсний центр".

Посилені карантинні заходи запроваджені з 26 лютого 2021 року в Україні  в цілому та в Івано-Франківській області (м. Косів) зокрема. В той же час наголошую, що місто Косів відноситься до «червоного» рівня небезпеки щодо захворюваності на коронавірус. У зв'язку із цим протиепідемічні заходи, які діяли до сьогодні, залишаються актуальними, та встановлюються певні обмеження відповідно до "червоного" рівня епідемічної небезпеки поширення COVID-19. 

25.02.2021р.

10 жовтня - Всесвітній день психічного здоров'я !

День засновано в 1992 році. Заходи спрямовані на поширення знань про ефективні методи зміцнення психічного здоров'я та попередження психічних захворювань.

Всесвітня організація охорони здоров'я заявила, що в наші дні на планеті існують більше 450 мільйонів людей, які страждають психічними захворюваннями. А в західних країнах кожна сьома людина є або параноїком / шизофреніком, або схильна до депресій і алкоголізму.

       Метою Всесвітнього дня психічного здоров'я є зменшення поширеності депресивних розладів, шизофренії, хвороби Альцгеймера, наркотичної залежності, епілепсії, розумової відсталості, кількості вживання психотропних речовин і самогубств, питання і проблеми допомоги людям, що страждають на психічні розлади, поширення інформації про ефективні методи для профілактики, медичного лікування і запобігання щодо психічних відхилень, соціальної адаптації. 

Зростанню захворюваності сприяють інформаційні перевантаження, політичні й економічні катаклізми в країні, а провісниками захворювань є стреси. Сучасне життя само по собі сприяє стресам: зміни в житті політичному, економічному, негаразди на роботі, та й просто поїздка в громадському транспорті призводять до того, що людина зі своїми стресами починає миритися, а так і до депресії недалеко. Стреси стали складовою частиною життя сучасної людини. Люди борються з ними, не замислюючись про те, що потрібно не боротися, а не допускати їх. 

Всесвітній день психічного здоров'я призначений для більш відкритого обговорення теми психічних розладів, долучення до цього урядових структур, громадських та релігійних організацій, медичних фахівців, пацієнтів та їх родин. 

Колектив ІРЦ, бажає всім тим, хто читає це повідомлення, насолоджуватися життям щомиті, розвиватися та спілкуватися з цікавими людьми,  надихати інших та ніколи не зупинятися на досягнутому! Будьте ЗДОРОВИМИ, бо це важливо!!!

10.10.2020 р. 


2 квітня - Всесвітній день поширення інформації про проблеми аутизму

Аутизм - це захворювання, що розвивається у дітей у віці приблизно 2 роки і проявляться в специфічних розладах розумової діяльності - порушенні діяльності емоційної сфери зі збереженням інтелектуальної складової мислення.

Майже завжди у дітей з такими особливостями страждає мовлення, вони уникають зорового контакту з дорослими і ровесниками, схильні до стереотипії (ритмічного повторення одних і тих же рухів) та одноманітних проявів активності.

Власне такі діти заглиблені в себе, часто повторюють одні і ті ж жести, можуть годинами складати кубики чи ходити від стінки до стінки. В деяких випадках, особливо коли їм щось не вдається (а таке буває доволі часто), можливі прояви автоагресії. 
Вони легко запам'ятовують прості числа, подумки здійснюють складні арифметичні дії, проявляють особливий інтерес до техніки і запросто її розбирають. Іноді цей інтерес набуває просто катастрофічних форм - батькам такої дитини достатньо тільки на мить відвернутися - і все! Телевізора чи приймача як не бувало - тільки деталі.

 Так що, незважаючи на усі свої здібності, все-таки ці діти потребують якоїсь додаткової підтримки. Хоча б самої елементарної. А фактично навіть - потребують її протягом усього свого життя, адже з віком дана особливість не минає.                  

                                                                02.04.2020 р.

Увага важлива інформація !

У зв'язку з введенням обмежувальних заходів з метою запобігання поширення на території України короновірусу COVID-19 з 12.03. по 03.04.2020 року призупиняється робота ІРЦ щодо проведення комплексних оцінок та корекційно-розвиткових занять.
Консультування батьків дітей з особливими освітніми потребами та/або їх законних представників, педагогічних працівників Косівського району усіх типів та форм власності та інших громадян буде здійснюватися за телефоном (097)75362909 або електронною поштою: Kosiv.irc@ukr.net

                                      З повагою колектив ІРЦ                                                                                                                                                             12.03.2020 р.

Сьогодні - Всесвітній день підтримки людей з синдромом Дауна

Ми частинка Всесвітнього флешмобу "Lots Of Socks" метою якого є підтримка людей із синдромом Дауна, їхніх близьких та рідних. Традиційним символом цього Дня є різнокольорові непарні шкарпетки.

  Стань особливим!         Будь особливим!

  

Великодня писанка !

Виготовлення писанок - одна із найдавніших традицій українського народу. Наші вихованці також мали нагоду отримати досвід і зробити власними руками колоритну писанку. 22 квітня фахівцями комунальної установи "Інклюзивно-ресурсний центр" проведено групове занняття на тему: "Великодня писанка". Діти разом із дорослими виготовляли паперову писанку. Кожен мав змогу вкласти в неї свою уяву, вміння, навики. Окрім всьго переліченого діти вклали туди й частинку своєї душі, а також отримали задоволення від спілкування одне з одним. У когось писанка вийшла дуже яскрава, дехто обирав більш спокійні кольори, а дехто виготовив дуже гарну мінімалістичну писанку. 

Однак це власноруч виготовлене маленьке диво принесло радість не тільки дітям та фахівцям центру, а й їхнім батькам. По завершенні роботи діти з допомогою дорослих підписали свої роботи, а фахівцями організована виставка під назвою "Великодня писанка". 

 23.04.2019 р.

Фотогалерея 

22.10.2019 року Всесвітній день людей з вадами мовлення



Варто пам'ятати, що мовлення - це основа людського розуму, від якого залежить засвоєння інформації, налагодження соціальних контактів. Найбільш часто мовні розлади проявляються в дитячому віці. До важких форм патологій мовленнєвої організації відносяться деякі види заїкання, дизартрія, алалія. Більшість порушень у мовленні можна виправити за умови вчасного 

 Щорічно 22 жовтня, починаючи з 1998 року, за ініціативи фахівців з дослідження патологій мови з Канади у світі відзначається Міжнародний день людей з вадами мови. Ідея заснування цієї дати народилася за підтримки Міжнародної асоціації людей, які заїкаються (International Stuttering Association, ISA), заснованої в 1995 році і позиціонує себе як «рупор всіх заїк на міжнародному рівні». Відзначення Всесвітнього дня людей з вадами мовлення має на меті акцентувати увагу на проблемі людей із вадами мовлення для підтримки їх у суспільстві.


Створено за допомогою Webnode
Створіть власний вебсайт безкоштовно! Цей сайт створено з допомогою Webnode. Створіть свій власний сайт безкоштовно вже сьогодні! Розпочати